Doel
Het creëren van voldoende isolatie van de buitenmuren en het creëren van een visueel acceptabel uiterlijk, aansluitend op het tunneldek.
Toepassing
Onderstaande detaillering is van het dienstgebouw van de overkapping van de A2 Leidsche Rijn en betreft de buitengevels van dienstgebouwen bij de aansluiting met de vloer.
Detailontwerp
De gevel wordt opgebouwd uit een prefab betonnen binnenblad, isolatie (100 Isover facade), een luchtspouw en natuursteen beplating. De isolatie van XPS loopt door tot op het tunneldek. De XPS isolatie wordt afgewerkt met een waterdichte laag.
Motivering
Om het klimaat in het dienstgebouw te beheersen wordt een isolerende gevel toegepast. De isolatie loopt door tot op het tunneldek, tot onder de vorstgrens.
Conservering
Verankeringen worden in RVS uitgevoerd. Hoekprofielen worden voorzien van poedercoating.
Kennisbank
