Functies:
Het verzorgen van een water- en gronddichting in de eindfase. toestaan van geringe bewegingen loodrecht op het voegvlak.
Verhinderen van verschilbewegingen, translaties en rotaties evenwijdig aan het voegvlak.
Toepassingen:
Zinkvoegen van afgezonken tunnels, die op staal gefundeerd zijn
Detailontwerp:
Primaire- en secundaire einde van de elementen voorzien van een stalen omranding (bv. IPE-profiel met ingelaste plaat).
Eerste afdichtingsprofiel aan primaire einde. Tweede afdichtingsprofiel (Omega-profiel). Bekisting over Omega-profiel ter bescherming bij:
- het slopen van het kopschot.
- het plaatsen en vlechten van wapening.
- het storten van beton.
Bekisting dient tevens voor het vrij vervormen van het Omega-profiel bij initiële verschilzettingen.
Indien er voldoende hoogte is om de dwarskracht over te brengen dan wordt in de voeg van de vloer een dubbele gewapend betonnen tand gemaakt. Is deze hoogte te gering dan worden of in vloer en dak een betonnen tand gemaakt of er worden stalen deuvels toegepast (in secundaire einde).
Van belang is dat de tand- (of deuvel)werking in twee richtingen is en roteren voorkomt.
De breedte van het oplegvlak bepalen d.m.v. berekening.
In het voegvlak wordt alveolit aangebracht. De dikte hiervan wordt d.m.v. een berekening bepaald.
- voeg in asfalt een voegprofiel toepassen met eventueel een Thorma Joint.
Bijbehorende details:
Detail 1 Stalen omranding zinkvoeg
Kennisbank
